تفاوت وب سایت شرکتی و فروشگاهی

تفاوت سایت فروشگاهی و شرکتی در چیست؟


تفاوت سایت فروشگاهی و شرکتی در چیست؟ امروزه برای ان که بتوانید شغل خود را ارتقا دهید و برای خود برند خاصی را داشته باشید و در جامعه مطرح شوید، نیاز به یک سایت مناسب با حیطه فعالیت خودتان دارید.

حال این سایت می تواند بر اساس شغل شما یا حتی یک سایت تفریحی نیز باشد. اگر از فروشگاهی بهره مند هستید، می توانید از یک سایت مناسب برای معرفی محصولات خود برخوردار باشید و اگر شرکتی دارید و خدماتی را ارائه می دهید، می توانید خود را در فضای اینترنت معرفی کنید تا بتوانید به در خواست کنندگان خدمات خود را ارائه بدهید.

لازم به ذکر می باشد زمانی که نوبت به طراحی سایت حرفه ای می‌ رسد سوالات زیادی در مورد تفاوت طراحی سایت فروشگاهی و طراحی سایت شرکتی پیش می‌آید و برای بسیاری از مشتریان و درخواست کننذگان انواع سایت، این سوال پیش می‌آید که سایت اختصاصی چه برتری نسبت به سایت نیمه اختصاصی دارد.

در این مقاله قصد داریم به معرفی انواع سایت ها بپردازیم و برای شما مطالبی را روشن نماییم. بنابراین برای کسب اطلاعات لازم و کافی تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

سوالات پر تکرار :

سوالاتی مانند :

سوالاتی که ذکر شد، جزء مهم ترین سوالاتی است که هر فرد در ابتدای کار و قبل از اقدام برای طراحی سایت از کارشناسان شرکت ‌های طراحی سایت حرفه ای می‌ پرسد. در ابتدا لازم است درمورد تفاوت‌ های سایت ‌های شخصی، شرکتی و فروشگاهی مطالبی را بدانید. در ادامه تفاوت سایت فروشگاهی و سایت شرکتی با تعریف تک تک این موارد به شما توضیح داده خواهد شد.

تفاوت طراحی سایت شرکتی و فروشگاهی

سایت ‌های شخصی چه می باشند ؟

لازم به ذکر است که سایت ‌های شخصی سایت ‌هایی هستند که برای معرفی فردی مشخص طراحی می شود. در این نوع سایت ‌ها معمولا موارد زیر وجود خواهد داشت :

باید بیان شود که  به صورت استاندارد در قسمت تماس با من بخشی برای ورود ایمیل و نام و نام‌ خانوادگی و هم چنین شماره تماس وجود دارد که بازدید ‌کننده سایت می ‌تواند با وارد کردن این اطلاعات با مدیر سایت در ارتباط باشد. سایت‌ های شخصی می ‌توانند بر اساس خواست فرد دارای امکانات بیشتری باشد و اما پیاده ‌سازی این امکانات در طراحی ‌های اختصاصی قابل اجرا می ‌باشد.

سایت ‌های شرکتی چه می باشند ؟

می توان اذعان داشت که سایت‌ های شرکتی معمولا برای موارد زیر استفاده می شوند :

در سایت‌ های شرکتی هدف فروش محصولات و خدمات نبوده و صرفا به معرفی آن ها پرداخته می ‌شود. اتصال به درگاه بانکی جزء امکانات سایت ‌های شرکتی نمی ‌باشد. در سایت‌ های شرکتی معمولا معرفی خدمات و محصولات و نمونه کارها و گالری دیده می ‌شود. لازم به ذکر می باشد که یکی از قسمت‌ های مهم سایت ‌های شرکتی بخش درباره ما بوده که رزومه شرکت در آن قرار می ‌گیرد. شرکت ‌ها می ‌توانند براساس نیاز های خود امکانات مازادی به این بخش‌ اضافه نمایند

سایت ‌های فروشگاهی به چه منظور طراحی می شوند ؟

شایان به ذکر می باشد که سایت ‌های فروشگاهی تقریبا کامل ‌ترین نوع سایت می ‌باشد که به غیر از امکانات استاندارد مانند موارد زیر، امکان اتصال به درگاه بانکی را داشته و می‌توان به فروش محصولات و خدمات پرداخت :

باید بدانید که مشتریان بر حسب نیازهای خود می‌ توانند از خدمات خاصی مثل باشگاه مشتریان، قیمت خط خورده و تخفیف و غیره استفاده کنند.

نکته بسیار مهم :

تا این قسمت از مقاله شما می‌توانید با توجه به نیازهای اولیه خود نوع سایت تان را تشخیص داده و با پرداخت هزینه مناسب به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید.

سایت ‌های اختصاصی :

باید بیان شود که سایت‌ های اختصاصی سایت‌ هایی هستند که قبل از شروع کدنویسی، طراحی گرافیکی شده و کارفرما می ‌تواند تمام جزئیات سایت را بررسی کند و تا رسیدن به طرح ایده ‌آل و مطلوب با گرافیست مجموعه در ارتباط باشد و پس از تایید کامل از طرف کارفرما ،آن گاه پروژه وارد مرحله کد نویسی می ‌شود.

طراحی سایت اختصاصی

سایت ‌های نیمه ‌اختصاصی :

اما در سایت ‌های نیمه ‌اختصاصی طراحی بر اساس قالب ‌های از پیش طراحی شده صورت می‌گیرد و کارفرما نمی ‌تواند همه جزییات را تغییر دهد. در این نوع قرارداد ها بعد از صحبت با کارفرما تعدادی طرح مرتبط با نوع کار و سلیقه شخص ارسال می ‌گردد. کارفرما می ‌تواند با انتخاب طرح مورد نظر و هم چنین ارسال محتوا و رنگ سازمانی و لوگو به طرح مورد نظر دست پیدا کند.

سایت ‌های نیمه ‌اختصاصی هم می ‌تواند عملکرد مناسبی داشته باشد. فقط در نظر داشته باشید اگر به دنبال ارتقاء سایت در آینده و به فکر توسعه کسب و کار اینترنتی خود هستید، بهتر است از طراحی‌ های اختصاصی استفاده کنید.

توسعه سایت‌ های نیمه‌ اختصاصی در بیشتر موارد امکان پذیر نبوده و می ‌تواند برای شخص در آینده مشکل ساز شود. در برخی از موارد صاحبان سایت مجبور به پرداخت هزینه مازاد برای طراحی مجدد می ‌شوند.

قیمت طراحی سایت در واقع هزینه ‌ای است که در بازه زمانی کوتاه به شما باز می‌ گردد پس بهتر است با یک انتخاب مناسب سال ‌ها کسب و کار اینترنتی خود را بیمه کنید.

شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در ارتباط با مقایسه لاراول و وردپرس و همچنین full stack به مقالات مربوطه مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط


طراحی رابط کاربری ui و ux

طراحی رابط کاربری (UI)

رابط کاربری : رابط کاربری یا User Interface مخفف UI می ‌باشد و در زبان فارسی آن را با عنوان رابط، واسط یا نمای کاربری و بیشتر با گرافیک ظاهری اپلیکیشن و یا سایت می ‌شناسیم. می توان اذعان داشت که رابط کاربری شامل المان ‌های دیداری یک محصول می ‌شود. ...

چرا طراحی با وردپرس مناسب است

چرا طراحی وب سایت با وردپرس یک انتخاب مناسب می باشد؟

اهمیت طراحی سایت با وردپرس چیست؟ امروزه یکی از مهم ترین راه های موفقیت در هر کسب و کاری، داشتن یک وب سایت مرتبط با کارتان می باشد. داشتن یک وب سایت بسیار مهم است و شما می توانید با استفاده از آن در دنیای نوین اینترنت مطرح شوید و ...